sol hiamalajska
Sól himalajska a sól spożywcza

Ogólnie się mówi, że każda osoba powinna zmniejszyć spożywanie soli w domu lub całkowicie ją wyeliminować. Jednak nie wszyscy tego chcą i potrafią to zrobić. Sól spożywcza jest kilka razy przetwarzana zanim dotrze na nasze stoły jak i do naszych kuchni, dlatego też nie jest ona szczególnie zdrowa dla naszego organizmu. Dodatkowo warto wiedzieć, że używanie przetworzonej soli spożywczej do pokarmów zwiększa wszelkiego rodzaju zapalenia w organizmach, co jest bardzo niebezpieczne.

Często się mówi również o tym, że nawet z małego zapalenia może urodzić się jakiś ból fizyczny, którego moc może być zwiększona właśnie w wyniku spożywania soli. Jednak istnieją tak zwane środki zastępcze, które nie tylko nie szkodzą, ale również pomagają. Jednym z takich rozwiązań jest sól himalajska. Sól himalajska ma różowawą barwę, a przy tym jest solą czystą – nie podlega ona żadnym zabiegom, jest po prostu naturalna. Nie jest ona tak słona jak sól spożywcza, ale przy tym przede wszystkim jest zdrowa.

Bardzo łatwo można odróżnić sól himalajską od zwykłej soli. Charakterystyczna dla niej jest barwa. Można spotkać sól himalajską w kolorze różu, czerwieni i jak i białą tylko lekko zabarwioną. Zależy to od koloru skały, z jakiej jest wydobywana. Z ciekawostek można podać, że sól himalajska wydobywana jest ze skał na terenach któryś kiedyś były morza. Po ich wysuszeniu pozostały skały. Które do dziś służą do wydobywania soli zarówno do przetwórstwa jak i do sprzedaży postaci tak zwanej czystej – naturalnej.

Na co wpływa sól himalajska?

Sól himalajska oprócz tego, że dodaje smaku potrawą ma również inne zastosowanie – zdrowotne. Jest ono już od wielu lat znane, jednak nie wszyscy biorą je pod uwagę. Bardzo dobrze znają znaczenie soli himalajskiej osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia i się zdrowo odżywiają.

Sól himalajska bardzo pozytywnie wpływa na:

– poziom cukru w organizmie

– zmniejsza lub eliminuje powstałe skurcze mięśniowe

– nie powoduje bezsenności, a wręcz przeciwnie – pomaga w zasypianiu

– poprawia pracę serca i układu krążenia

– reguluje ciśnienie krwi

– oczyszcza układ oddechowy zapewniając zdrowe zatoki

– stany zapalne organizmu jak i występujący ból

Jak widać sól himalajska to nie tylko dodatek w kuchni, ale przede wszystkim działanie zdrowotne dla organizmu. Warto jest zastąpić sól kuchenną w domu na sól himalajską nawet jak spożywa się jej małe ilości. Cena opakowania 1 kilograma soli himalajskiej waha się w granicach 10-14 złotych (cena za sól himalajską – 6,99 zł), więc nie jest to duży koszt, a można poprawić funkcjonowanie całego organizmu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz