Błonnik witalny
Błonnik witalny – co to jest?

Czym jest błonnik?

Błonnik jest suplementem diety, który doskonale wpływa na nasz układ pokarmowy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy niedoborze błonnika w organizmie dochodzi do uciążliwych sytuacji dla danej osoby, takich jak na przykład zaparcia czy wzdęcia. Błonnik nie jest rozpuszczalny ani wchłaniany przez organizm jednak ogranicza wchłanianie przez organizm tłuszczy i cukrów.

Na co pomaga błonnik?

Błonnik, jako suplement diety doskonale sprawdza się, jako dodatek do diet odchudzających. Jednocześnie reguluje poziom cukru w organizmie jak i pomaga przy leczeniu miażdżycy. Jest to suplement diety, więc nie można go traktować, jako lekarstwo i przy jego stosowaniu powinno się przestrzegać podstawowej diety.

Błonnik witalny – czym jest?

Błonnik witalny jest w ostatnim czasie dość powszechnym produktem na polskim rynku. Jest to połączenie naturalnych elementów takich jak:
– len
– babka płesznik
– babka jajowata

Każdy z tych składników nie jest wchłaniany przez organizm, a jednocześnie ma działanie przeczyszczające. Jest to suplement diety wspomagający przy leczeniu wielu schorzeń, takich jak między innymi:
– nadwaga
– miażdżyca
– rak jelita grubego
– zapalenie wyrostka robaczkowego
– hemoroidy
– zaparcia

Błonnik witalny stabilizuje poziom cukrów w organizmie i jednocześnie działa na pracę hormonów działających przy produkcji insuliny. Daje to szersze pole manewru dla diabetyków. Jednak podczas używania błonnika witalnego trzeba pamiętać o tym, że taka kuracja w jednym ciągu nie powinna trwać dłużej niż około 2 tygodni. W przypadku dłuższego stosowania tego suplementu diety może dojść do hamowania przez błonnik wchłaniania przez organizm pokarmów co może doprowadzić do anemii. Błonnik witalny jest suplementem diety, jednak przy nierozważnym stosowaniu go, może zaszkodzić. Warto przed dołączeniem go do swojej diety skonsultować to z lekarzem, żeby nie przysporzyć sobie problemów. Szukając ofert cenowych na kupno błonnika witalnego i patrząc na cenę warto sprawdzić ofertę sklepu sprobuj.to.

Błonnik witalny a odchudzanie

W momencie gdy odkryto bardzo dobry wpływ błonnika witalnego na pracę jelit u człowieka stał on się bardzo powszechnym i często stosowanym środkiem przy dietach odchudzających. Niestety wiele osób przy wprowadzenie suplementu diety do użytku codziennego nie przestrzega zaleceń co powoduje brak działania środka. Nie wystarczy tylko przyjmować suplement diety, żeby schudnąć – trzeba również dać coś z siebie, czyli w tym przypadku ćwiczenia i odpowiednia dieta. Dodatkowo nie można przedawkowywać błonnika witalnego. Jest to suplement, ale potrafi również szkodzić.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz