Herbata

HerbataZbiórka herbaty z hurtowni do banków żywności

Zawsze warto pomagać na lokalnych rynkach, jeśli chodzi o wsparcie społeczności, począwszy od sponsorowania zbiórki pieniędzy dla grup non-profit do wspierania banków żywności. Dlatego porozmawiajmy o bankach żywności przez chwilę, dobrze?

Dzisiaj naprawdę wiele rodzin korzysta z banków żywnościowych. Wiele miast ma debet, a tym samym, nie są już w stanie finansować banków żywności z dotacji, jak wcześniej. Jest to jeszcze trudniejsze z racji tego, że dzieje się to w czasach, gdy coraz więcej ludzi rozpaczliwie takiej pomocy potrzebuje. Takie banki żywności są często wypełniane przez sklepy i supermarkety. Jednak najczęściej wypełniane są przez żywność, która nie sprzedaje się dobrze, czy też ma krótką datę ważności i nie może być sprzedawane. Lepiej będzie gdy zamiast tego przez sklepy będzie przekazywana herbata, bowiem tej data ważności praktycznie nie ma końca, jest to towar który się nie psuje, a z drugiej strony jest bardzo potrzebny – szczególnie w miesiącach zimowych.

Jeśli masz w domu puszkę z herbatę, której prawdopodobnie nigdy nie będziesz używać, spójrz na datę czy jest nadal dobra. Świetnie będzie się nadawać do oddania jej do banku żywności. W rzeczywistości, założę się, że możesz w łatwy sposób wypełnić worek herbatą i jedzeniem i nawet nie zauważysz, że czegoś masz mniej w kuchni. Jeśli tak – to być może jesteś podobny do mnie, ja również wypełniłem w ten sposób dwie torby i zabrałem je do lokalnego banku żywności, bo wiem że tak mogę pomóc, to mogę zrobić.

Ale czy ty w ogóle wiesz, gdzie jest bank żywności w Twoim mieście? Musisz się dowiedzieć. I dlaczego nie znaleźć kilku przyjaciół i po kolei przejść się po nich z prośbą o uzupełnienie banku żywności za pomocą herbaty? Lokalnego bądź tego o zasięgu międzynarodowym, gdzie herbata trafia do uchodźców tudzież mieszkańców najbiedniejszych krajów Afryki. Nasza ziemia to wielki obszar, ale nikt nie powinien nigdy na niej głodować czy też czuć się spragnionym. Pomyśl o tym. Pomyśl jak bardzo możesz pomóc – samemu tak naprawdę nic nie tracąc. W razie czego można kupić herbatę w hurtowni amido.com.pl

Przeczytaj: Najpopularniejsze rodzaje herbaty w Polsce

Zapisz