Najpopularniejsze rodzaje herbaty w Polsce

Najpopularniejsze rodzaje herbaty w PolsceHerbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie i jest powszechnie spożywana w Azji i w Europie w szczególności. Napój ten jest warzony przez gotowanie liści w gorącej wodzie przed podaniem. Chociaż istnieje wiele rodzajów lub kategorii herbaty na rynku, wszystkie są zbierane z tego samego gatunku. W tym artykule chcemy spojrzeć na niektóre z najpopularniejszych herbat spożywanych w Polsce.

  • Zielona herbata

Spośród wszystkich herbat pitych na świecie, ta jest bardzo popularna, z racji wielu korzyści zdrowotnych jakie oferuje. Pochodzi z Chin. Jest naturalnym źródłem kofeiny i mówi się, że ma jeden z najwyższych poziomów flawonoidów. To właśnie te flawonoidy dają jej właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Badania przeprowadzone na zwierzętach sugerują, że może to spowodować zmniejszenie ryzyka raka. Zawiera także witaminy C wraz z gamą minerałów.

  • Biała herbata

Herbata biała to inny wariant. Ta odmiana jest uprawiana prawie wyłącznie w Chinach. Liście i pączki stosowane do produkcji tej herbaty są dość kosztowne. Wysokiej jakości białe herbaty są jednymi z najdroższych na świecie. Przechodzi ona przez podobny poziom utleniania – tak jak zielona herbata, ma liczne właściwości i korzyści dla zdrowia.

  • Czarna herbata

Ta prawdopodobnie jest w Polsce najpopularniejsza. Należy do najniższych klas tego i dlatego czarne herbaty są powszechnie najtańsze. Znajdziesz jej różnorodność idąc a zakupy do lokalnego supermarketu. Ta herbata ma pewne cechy, które odróżniają ją od reszty. Jest to jedna z najsilniejszych herbat i ogólnie zawiera więcej kofeiny niż inne lekko utlenione warianty. Jest także trwała i może być przechowywana przez lata, podczas gdy nadal zachowuje swój smak, w odróżnieniu od zielonej herbaty. Dlatego właśnie bardzo nadaje się do tego, aby przekazywać ją do banku żywności.

Należy jednak dodać na końcu uwagę, że wysokiej jakości czarne herbaty będą z pewnością kosztować więcej niż średniej jakości herbaty zielone. Jednak pamiętaj – w bankach żywności herbata jest potrzebna.

Przekaż herbatę do banku