Woda – źródło życia

Woda - źródło życiaTam gdzie nie ma wody – nie ma życia.

Bez wody nie ma istnienia. Światło, powietrze i woda są proste do tworzenia i podtrzymywania życia. W rzeczywistości życie składa się głównie z wody. U przeciętnego człowieka znajdziesz w organizmie około 70% wody. Warzywa zawierają jeszcze większą ilość wody. Rzeczywiście, można żyć bez jedzenia znacznie dłużej niż bez wody. Wytwarzanie samego pokarmu zależy od wody. Jeśli czasem, skupimy większą uwagę na jedzeniu niż piciu, to dlatego, że natura nie była tak niezwykle wdzięczna w dostarczaniu nam nieograniczonych dostaw tego eliksiru życia. Jednak woda nie jest obfita wszędzie na ziemi. Wraz ze wzrostem populacji ludzi, w ramach niektórych części świata staje się w obliczu coraz większego niedoboru tego podstawowego zasobu. Nawet w miejscach, gdzie woda słodka jest dostępne w obfitości, jej jakość nie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem do spożycia przez ludzi, w wyniku problemów zdrowotnych względem tych, którzy ją spożywają.

Ludzkość zna znaczenie wody i jej jakość od czasów starożytnych. Woda odegrała kluczową rolę w starożytnych religiach świata. Opisy piekła i nieba są rzadko kompletne bez opisu jakości wody, która jest dostępna do picia. Dostępna do picia w okręgach niebieskich została opisana jako słodka i pożywna, podczas gdy w regionie piekielnych jest przedstawiana jako ta, która pali gardło. Nawet tu, na ziemi jest wiele miejsc, gdzie woda pitna która jest dostępna jest nieprzyjemne w smaku i są też wody pełne chorób, co powodują bakterie i chemikalia. Jakość i ilość dostępnej wody jest ważnym wskaźnikiem jakości życia w różnych częściach naszej planety.

Oceany, które pokrywają znaczną część powierzchni Ziemi to największe zbiorniki wody na ziemi. Jednakże, ze względu na dużą zawartość soli, ta woda nie jest odpowiednia do picia. Woda morska nie nadaje się do picia, nawet przez osoby mocno odwodnione. Osoba uwięziona na morzu przez dłuższy czas narazi się na niebezpieczeństwo, próbując tą wodą gasić pragnienie, co w końcu prowadzi do większego odwodnienia organizmu. Woda parująca z powierzchni oceanów gromadzi się w chmurach. Kondensacja tych chmury powoduje deszcz, grad i śnieg na ziemi.

Przekaż wodę do banku żywności