Przyprawy

PrzyprawyBanki żywności zbierają przyprawy

Jeżeli chodzi o żywność, to aby dany produkt smakował często nie może obyć się bez przypraw. Te najbardziej podstawowe nawet nie są drogie, ale jeżeli zajmiemy się problemem dotyczącym ubogich zobaczymy, że dla nich liczy się każda złotówka. Takie osoby często mogą liczyć wyłącznie na Ośrodki Pomocy Społecznej. Jednak to nie jedyne wyjście z trudnej sytuacji. Na pomoc bowiem można liczyć korzystając ze wsparcia, jakie oferują Banki Żywności. Te jednak muszą z kolei liczyć na innych, którzy to mogą organizować wszelkiego typu zbiórki, a w tym wolontariuszy, szkoły, sponsorów, sprzedawców, władze miejskie i inne, wszelkie organizacje i fundacje pragnące wspierać ubogich poprzez zaopatrzenie wspomnianej instytucji. Mogą to być też rolnicy, osoby indywidualne, parafie, czy to większe firmy. Możliwości jest wiele, ale „darów” ciągle mało.

Jeżeli chodzi o ubogich to stopień ich zamożności jest liczony na zasadzie przychodu na jedną osobę w danej rodzinie. Istotne mogą być wszystkie dodatkowe i konieczne wydatki (leczenie, spłata zadłużenia itp.) i warunki mieszkaniowe, a także ilość dzieci do wyżywienia. Z tego wybiera się tych najbardziej potrzebujących. I właśnie wsparcie może iść ze strony Banków Żywności. Mówimy tutaj nie tylko o jedzeniu, napojach, nabiale, czy nawet słodyczach, ale także wspomnianych na wstępie przyprawach. Jakie to mogą być przyprawy? Możemy wyróżnić ich wiele, ale na pewno zalicza się do nich:

– sól

– pieprz

– przyprawy do mięs

– saszetki z przyprawami

– różne typy ziół

– czosnek

– ocet

– papryka

– goździki

– kolendra

 

Rodzajów przypraw jest cała masa, tak pojedynczych, jak i mieszanek, w tym także wielu warzyw i roślin. Mnóstwo z nich używa się na co dzień i dlatego też w miarę możliwości Banki Żywności starają się przyjmować również tego typu produkty, by potem je oddać tym najbardziej potrzebującym. Wiele spośród przypraw poza walorami smakowymi może posiadać właściwości lecznicze, oraz w przypadku choćby warzyw sporą gamę witamin. Z tego też wynika, że taka inicjatywa nie powinna nikogo dziwić.

Przeczytaj: Przyprawy dla najbardziej potrzebujących

Zapisz