Słodycze

Trochę słodkości – słodycze dla dzieci z najuboższych rodzin

Dla dzieci jednym z najbardziej pożądanych dóbr są słodycze. Co do tego nie ma wątpliwości i nie ma znaczenia czy to chłopczyk, czy dziewczynka. Najmłodsi mogą się zajadać słodkościami, gdyż w zasadzie są w ciągłym ruchu i rosną, więc raczej nadwaga im nie grozi. Mogą jednak narzekać na inną przypadłość, a zatem jeżeli zajadają się takimi rarytasami zbyt często może to się odbić na ich zębach, czego powodem może być ból zęba. Są to jednak pojedyncze przypadki, a poza tym pierwsze ząbki dziecka (mleczaki) i tak są „spisane na straty”. Trzeba jednak pamiętać, że we wszystkim należy zachować umiar.

SłodyczePrzyjmijmy, że mimo wszystko czasem taki malec ma ochotę na coś słodkiego i wówczas nie możemy mu tego odmówić. Gorzej jest w przypadku rodzin bardzo ubogich, których nie stać na to, żeby nawet co jakiś czas kupić jakiś rarytas. Niby wydaje się to takie proste, bo to przecież tylko kilka złotych. Są jednak rodziny, które to ledwie wiążą koniec z końcem, które to mają wszystko wyliczone i przeznaczone wyłącznie na najbardziej potrzebne i niezbędne rzeczy, a w tym przypadku nie ma miejsca na słodycze. Taka niska stopa życiowa może być powodem braku pracy. Niekiedy też mówimy o osobach chorych, które większość wydają na leczenie. Jeszcze innym przykładem są rodziny wielodzietne.

Pomocą dla takich najuboższych mogą służyć między innymi Banki Żywności. Tu warto zaznaczyć, że takie instytucje istnieją, choć oczywiście można tez wspomnieć, że takich organizacji nigdy za wiele. Mogłoby ich być więcej. Tak czy inaczej istnieją i ich celem jest wspieranie rodzin ubogich, przede wszystkim poprzez ofiarowanie takim osobom żywności. W tym także mogą znajdować się soki, słodkie bułki i trochę słodyczy, takich jak na przykład batoniki, które można zakupić online z dowozem gratis w Warszawie na stronie hurtowni amido.com.pl. Może nie jest tego za dużo, ale jednak zawsze coś. Szczególnie taka inicjatywa charytatywna dla najmłodszych jest podejmowana w czasie świąt. Co prawda nie tylko Banki Żywności wspierają tych najbiedniejszych, gdyż podczas świąt są organizowane wszelkie akcje, gdzie często osoby znane organizują takie paczki dla najmłodszych przede wszystkim.

Przeczytaj: Zbiórka słodyczy nie tylko przed świętami

Zapisz