Przyprawy dla najbardziej potrzebujących

Przyprawy dla najbardziej potrzebującychProblem głodu, który istnieje, choć nie jest do końca widoczny starają się rozwiązać różne organizacje. Niestety często jest to pomoc jedno, lub kilkurazowa, ale nie cykliczna. Mówimy tu o wspieraniu tych najbiedniejszych, którzy to niemal przymierają głodem, albo jedzą na okrągło najgorsze jedzenie i to w małych ilościach. Do tego dochodzą jeszcze bezdomni, dla których podstawowym źródłem zaopatrzenia są śmietniki. Nie rzadko są zmuszani też do żebrania. Deską ratunku dla takich osób mogą być Banki Żywności, ale też trzeba wiedzieć, że i one niekiedy świecą pustkami. Jeżeli chodzi o ogólną pomoc to nie odnosi się ona tylko do podstawowych produktów ale również przypraw. Kto z takiej możliwości korzysta? Tutaj akurat poruszamy problem tych najbiedniejszych i tak w rzeczywistości jest niejednokrotnie. Trzeba pamiętać, że ten sort ludzi dotkniętych przez los powoduje, że wiele z tych osób nie tylko odżywia się niezdrowo, ale i choruje. Brakuje na jedzenie, brakuje i na leki.

Trzeba tu powiedzieć, że wiele spośród przypraw ma właściwości lecznicze. Może nie są to tak zaawansowane produkty, jak leki, ale mogą pomóc na wiele schorzeń, czy też im zapobiegać. Takich właśnie produktów mogą potrzebować ci najbiedniejsi. Lista przypraw mających właściwości leczniczo-profilaktyczne przedstawia się następująco:

– czosnek

– cebula

– chrzan

– jałowiec

– kminek

– majeranek

– gorczyca

Dobrym dodatkiem okazuje się tu też kapusta, marchew, buraki, seler, czy pietruszka, które to są warzywami, ale niekiedy również można uznać je za dodatek stanowiący przyprawę posiłku.

Kolejną grupą potrzebującą przypraw są dzieci. Tu mówimy o darmowych, lub bardzo tanich obiadach. Aby smakowały one i były pożywne oraz zdrowe niektóre placówki organizujące takie stołówki otrzymują od darczyńców, wolontariuszy, sponsorów również przyprawy wykorzystywane właśnie w daniach dla dzieci potrzebujących. Mogą to być zarówno osoby z biednych, jak i patologicznych rodzin. Warto tu dodać, że takie ubogie dzieci często nie mają szansy na smaczny domowy posiłek, a w przypadku takiej charytatywnej pomocy mają okazję spróbować czegoś, co dzięki temu, że jest przyprawione smakuje wybornie.

Przekaż przyprawy do banku.