Kawa zbożowa dla potrzebujących – jaka najlepsza?

Kawa zbożowa dla potrzebujących - jaka najlepsza?Jeżeli chodzi o kawę to jest to produkt, który to pijany jest niejako w formie codziennego rytuału, rzec by można na uspokojenie, relaksacyjnie. Zbyt duża ilość szczególnie mocnej kawy w ciągu doby wpływa bardzo niekorzystnie na stan zdrowia, szczególnie na serce. Wszystko to jednak w dużej mierze zależy od tego, jaką kawę pijemy. Mała filiżanka może być znacznie bardziej właściwa od naczynia większego (np. kubka), gdyż tak naprawdę wszystko zależy od tego jak mocną kawę zaparzyliśmy. Ta słabsza przez smakoszy nazywana jest lurą.

Trzeba jednak wspomnieć, że kawa nie zawsze jest spożywana z racji przyzwyczajenia i samego delektowania się trunkiem i jego aromatem. Niekiedy bowiem wręcz jest zalecana, choć zawsze w niewielkich ilościach. Jednak filiżanka dziennie powinna wystarczyć. Zatem odpowiadając sobie na pytanie: jaka kawa najlepsza dla potrzebujących musimy odpowiedzieć sobie na dwa inne pytania:

  • co znaczy osoba potrzebująca?
  • w jakim celu pijemy kawę?

I tak odpowiadając na te pytanie musimy określić, czy takie picie kawy ma być czynnikiem pobudzającym, ożywiającym nas. Dodatkowo chroniącym od takich schorzeń jak cukrzyca, czy nawet choroba Alzheimera, kiedy to pijemy zwykłą kawę. Wówczas bowiem nawet lekarz może nam wydać takie zalecenie i mamy tu podany cel picia trunku, oraz swego rodzaju potrzebę mającą pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Z drugiej jednak strony osoba potrzebująca nie musi mieć żadnych zaleceń i zależy jej na zdrowym odżywianiu się, ale taka zdrowa żywność nie należy do najtańszej, a dodatkowo przypuśćmy, ze taka osoba jest uboga. Wówczas trudno jej pozwolić sobie na dobrą kawę, lub ta wręcz jest jej odradzana. Stan zdrowia nie pozwala takiej osobie na picie normalnej kawy, a zasobność portfela pozostawia sobie wiele do życzenia.

Wtedy to z pomocą przychodzi nam tak zwany Bank Żywności. Instytucja sporządza paczki dla osób potrzebujących i w takiej paczce mogą się znaleźć nawet takie trunki jak kawa. Będzie to kawa zbożowa, a zatem ta znacznie zdrowsza od tradycyjnej, choćby z racji braku w niej kofeiny.

Przekaż kawę do banku.