Przyprawa czarnuszka - do czego stosować?
Przyprawa czarnuszka – do czego stosować?

Ciekawa przyprawa

Przyprawa czarnuszka jest znana od bardzo wielu lat. Jednak do dnia dzisiejszego nie odkryto jej wszystkich właściwości. Powszechnie się uważa, że jest to przyprawa mająca leczniczy wpływ na wszystkie możliwe schorzenia ludzkie począwszy od przeziębienia a kończąc na raku. W niektórych krajach stosowana jest jako przyprawa oraz skład kosmetyków. W Polsce przeważnie stosuje się czarnuszkę jako środek zastępczy dla pieprzu.

Działanie czarnuszki

Czarnuszka używana jest albo w formie całych ziaren, albo jest przemielona – tak jak pieprz. Jednocześnie można używać świeżych ziaren wpierw je podsmażając a następnie w prosty sposób rozdrabniając w moździerzu. W dawnych czasach nie była ona tak obrabiana jednak zdawano sobie już sprawę z jej leczniczego działania jak i działania na urodę. Kleopatra na przykład używała czarnuszki w celu upiększającym.

Spożywanie czarnuszki wraz z pokarmami pozytywnie wpływa na:

– układ immunologiczny człowieka

– bóle głowy

– grzybicę

– alergię

– reumatyzm

– wszelkiego rodzaju zapalenia te wewnętrzne jak i zewnętrzne człowieka

– wygląd skóry – poprawia jędrność oraz niweluje ubytki

– poprawną pracę jelit oraz żołądka

– raka i wiele innych

Jak widać czarnuszka dzięki swoim wewnętrznym składnikom pozytywnie wpływa na prawie każdą dziedzinę medycznych przypadłości jak i wizualnych. Czarnuszka jest dodatkowo przetwarzana w olejek, który można stosować zewnętrznie na skórę i włosy, czyli można czarnuszkę stosować zarówno od wewnątrz organizmu jak i od zewnątrz. Efekty stosowania czarnuszki nie są widoczne po jednym dniu, trzeba trochę na nie poczekać, jednak wprowadzając do swojej kuchni jak i łazienki ten produkt można samemu zauważyć szybką poprawę nastroju, a przy tym wyglądu.

Czarnuszkę można kupić w niskiej cenie na spróbuj.to.

Zalecenia przy czarnuszce

Czarnuszka jako środek leczniczy może być używana codziennie. Nie ma tu ograniczeń i przede wszystkim nie da się jej przedawkować. Organizm przyswaja skład czarnuszki bardzo dobrze, a w razie zbyt dużej ilości nadmiar po prostu wydala. Czarnuszką można swobodnie zastąpić czarny pieprz w swojej kuchni, który również zawiera czynniki lecznicze, jednak czarnuszka ma ich dużo więcej. Przyprawa czarnuszka powinna być stałym elementem każdej kuchni. Próbując jej choć raz nikt nie będzie chciał zmienić tego środka na coś innego. Jest to produkt polecany zarówno przez wybitnych kucharzy jak i lekarzy, bo posiada w sobie połączenie bardzo dobrego smaku, dodatku do każdej kuchni jak i dużo właściwości leczniczych, które w dzisiejszych czasach są bardzo pożądane dla naszego organizmu chociażby ze względu na to ile środków chemicznych spożywamy w wyniku przetwarzania naszej żywności. Taki mały naturalny dodatek, który może tylko pomóc jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz